سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مردمان را روزگارى رسد بس دشوار ، توانگر در آنروز آنچه را در دست دارد سخت نگاهدارد و او را چنین نفرموده‏اند . خداى سبحان فرماید « بخشش میان خود را فراموش مکنید . » بدان در آن روزگار بلند مقدار شوند و نیکوان خوار ، و خرید و فروخت کنند با درماندگان به ناچار و رسول خدا فرموده است با درماندگان معاملت مکنید از روى اضطرار . [نهج البلاغه]
 
سه شنبه 96 اسفند 1 , ساعت 4:18 عصر

شما هم در فرودگاه دیده‌ایدشان، سبک سفر می‌کنند، چمدان بزرگ دنبال خودشان نمی‌کشند، یا مشغول صحبت با تلفن همراهند یا با تبلت و لپ‌تاپ‌شان کار می‌کنند. به محض نشستن روی صندلی هواپیما روزنامه را باز می‌کنند و شروع می‌کنند به خواندن، به وقتش می‌خوابند و به وقتش بیدار می‌شوند. اصلا انگار برای سفر کردن ساخته شده‌اند.

 مسافر حرفه‌ای به خاطر جنس شغلش‌ زیاد سفر می‌کند؛ مهندس یک سایت نیروگاهی است، حفار شرکت نفت است، مسئول قراردادهای یک موسسه‌ی تجاری است و هزار جور شغل دیگر که شاید به ذهن ما نرسد. اصلا همین سرهای پی‌درپی او را کاربلد و مسلط به سفر می‌کند. مسافر حرفه‌ای چون بخشی از زندگی و شغلش را در سفر می‌گذراند، ترفندهایی دارد که کیفیت سفرش را حتی از همان لحظه‌ی خرید بلیط، به مراتب بالاتر ببرد. اگر می‌خواهید مثل یک مسافر حرفه‌ای از لحظه‌ی خرید بلیط کیفیت سفرتان را بالا ببرید، این نکته‌ها را جدی بگیرید. 

مسافر حرفه‌ای کارها را ساده می‌کند. حرفه‌ای‌ها به‌خاطر مشغله‌ی زیاد همیشه دنبال ساده‌کردن کارها هستند، وقت زیادی برای چانه‌زنی و جستجو ندارند، آنلاین بلیط می‌خرند، آنلاین پس می‌دهند و خلاصه خیلی آنلاین‌اند. مسافران حرفه‌ایِ  می‌توانند در کمتر از 2دقیقه بلیط هواپیما بخرند و اگر لازم باشد با همان سرعت بلیط را استرداد ‌کنند. استرداد آنلاین  کمی با بقیه متفاوت است، چون به محض برگرداندن بلیط تا نهایت تا 20 دقیقه بعد، پول به حساب مشتری برمی‌گردد.

 مسافر حرفه‌ای بلیط سیستمی را ترجیح می‌دهد. انعطاف‌پذیری شرایط سفر برای حرفه‌ای‌ها حرف اول را می‌زند. ترجیح می‌دهند بلیطی بخرند که بتوانند آن را با زمان و شرایط سفرشان منطبق کنند، مثلا اگر جلسه‌شان لغو شد، بتوانند بلیط را پس بدهند. بلیط‌های چارتر با خشکی و انعطاف‌ناپذیری ذاتی‌شان چندان به کار آن‌ها نمی‌آیند.

 مسافر حرفه‌ای سراغ سامانه‌های کامل می‌رود. گاهی برای مسافران حرفه‌ای پیش می‌آید به‌خاطر ماموریت، همایش یا نشست کاری به گوشه‌گوشه‌ی کشور سفر کنند. مثلا شنبه شیراز باشند و سه‌شنبه تبریز. در این شرایط باید بتوانند در کمترین زمان ممکن برای هر دو بلیط‌ بخرند و برنامه‌ریزی کنند. وب‌سایت‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما این ویژگی را دارند که فرایند خرید بلیط در آن‌ها اصلا زمان‌بر نیست ولی  علاوه بر آسان بودن فرایند خرید، این حسن را دارد که تمام پروازهای داخلی هر 14 ایرلاین ایرانی را پوشش می‌دهد و پروازی نیست که در آن پیدا نکنید.

مسافر حرفه‌ای در روزهای تعطیل لنگِ بلیط نمی‌ماند. سفرهای اضطراری گاهی در روزهای تعطیل پیش می‌آیند. تمام آژانس‌ها و دفاتر خدمات گردشگری در این روزها بسته‌اند. خرید اینترنتی بلیط هواپیما همیشه بهترین گزینه‌ی روی میز در روزهای تعطیل است. از آن‌جا که  همسفر حرفه‌ای‌هاست به غیر از این‌که خرید آنلاین بلیط از آن می‌تواند راه‌گشای روزهای تعطیل باشد، نیروهای حرفه‌ای و مسلطِ واحد پشتیبانی 24ساعته‌ی  در تمام ساعات شبا‌نه‌روز، حتی مثلا ساعت 2 بعد از نصف شب جمعه آماده‌اند تا به سوال‌های مسافران جواب بدهند یا مشکلات آن‌ها را برطرف کنند.

 مسافر حرفه‌ای آمار خریدهایش را بایگانی می‌کند. گاهی اوقات پیش می‌آید برای بررسی حساب‌های مالی‌ بخواهید به حساب‌وکتاب‌های سفرتان مراجعه کنید. تمام تراکنش‌های مالیِ مربوط به خرید بلیط از  با ذکر تاریخ در حساب کاربری شما ثبت می‌شود. یعنی هروقت اراده کنید، یک پوشه‌ی منظم و آماده از مبادلات مالی‌تان در دسترس دارید.

 مسافر حرفه‌ای همیشه از یک جا خرید می‌کند. این عادت قدیمی بسیاری از ماست. درست مثل این‌که به یک برند تلفن همراه عادت می‌کنیم، مایحتاج خانه را از یک فروشگاه می‌خریم یا ماشین‌مان را همیشه پیش یک تعمیرکار می‌بریم، بسیاری از مسافران حرفه‌ای هم وقتی از خدمات و کیفیت یک دفتر خدمات مسافرتی یا سامانه‌ی آنلاین راضی باشند بیشتر وقت‌ها بلیط‌شان را از یک‌جا تهیه می‌کنند. لیست کل یادداشت های این وبلاگ